Carnavalsoptocht Schaijk 1988 – boerenbruiloft en etalagewedstrijd

Carnavalsoptocht Schaijk 1988; Het carnavalsjaar begon met een heuse boerenbruiloft. Niet de eerste in de Moeslandse geschiedenis, maar wel eentje die als voorbeeld kan dienen. Op 14 november 1987 werden Mark van Hendrik van Coos van Maren en Hannie van Piet van Januske Lips in de onecht verbonden door Prins Has I.

De dag werd in stijl gevierd. De bruidegom haalde zijn bruid op bij het ouderlijk huis met de ‘hog kar’, waarna een stoet van Moeslanders in passende kledij richting het toenmalige gemeentehuis trok. Daar werden de twee met ringen symbolisch aan elkaar gekoppeld en officieel in de onecht verbonden. Daarna barstte een volksfeest los, compleet met waarzeggerij uit de kristallen bol van een bekende zigeunerin. Helaas bestaat de boerenbruiloft tegenwoordig niet meer in het Moesland, maar wie weet wat de toekomst nog brengt.

Etalagewedstrijd

Een andere traditie die in 1988 volop leefde, was de etalagewedstrijd. Winkeliers in Schaijk werden uitgedaagd om hun etalages rondom carnaval zo creatief en carnavalesk mogelijk in te richten. De invulling was geheel vrij: van simpele slingers en serpentines tot foto’s van oud-prinsen of zelfs echte varkenskoppen. Alles werd uit de kast gehaald om indruk te maken.

De etalages werden door een deskundige jury beoordeeld en tijdens carnaval in het Moesland volgde een prijsuitreiking. Voor winkeliers was het een sport om elkaar de loef af te steken en voor het behalen van de eerste prijs moest je werkelijk alle registers opentrekken.

Uitslagen 1988

De winnaars van de dertigste Carnavalsoptocht Schaijk 1988 waren:

Wagens: Bierviltjes
Grote loopgroepen: Vur Sles
Kleine loopgroepen: Maarten Peeters
Individuelen: Jan van de Hoogen

Bijzonder was de nodige juryverwarring. Velen fronsten de wenkbrauwen bij de uitslag, want de Bierviltjes werden boven de Petôsiestampers geplaatst. Volgens sommigen een “fout van de bovenste plank”, maar officieel gingen de Bierviltjes er met de winst vandoor. De roep om een nieuwe jury werd steeds luider.

De uitslagen van de optocht van 1988 kun je hier terug vinden.

Foto’s gezocht

Heb jij nog foto’s van de Carnavalsoptocht Schaijk 1988 en wil je die delen met alle Moeszakken en Moeszakkinnekes? Mail ze gerust naar info@deoptocht.nl. Nog niet digitaal? Geen probleem, de foto’s kunnen eenvoudig worden ingescand zodat dit bijzondere carnavalsjaar bewaard blijft.

Carnavalsoptocht Schaijk 1988 - Individuelen

1. Jan van de Hoogen

2. AGMSHEOHZGIM

3. Frank van Dalen

4. Zwabber

Impressie optocht Schaijk

Aftellen tot de optocht

00
Dagen
00
Uren
00
Minuten
00
Seconden
Ut is zoweit!
loader-image
Weer in Moesland
temperature icon 8°C